Гстриця – паразит білого кольору, який може зростати до 1 см. Він виглядає як маленький черв’ячок і має загострену головку, тому такого паразита і назвали гостриком. Живе він найчастіше в кишківнику (товстому), докладніше на polyclinica.net/gostriki викладено багато інформації з цього питання.
Що відомо про життєвий цикл?
Як правило, живуть гострики в організмі не довше 60 днів. Цілком ймовірно що доросла людина може вилікуватися самостійно якщо не заразить себе повторно. А у цьому випадку хвороба може не проходити, триває досить довго і приводить до сумних наслідків. З моменту потрапляння яйця в організм має пройти 14 днів, щоб особина виросла і почала свою активність. Заразитися яйцями можна як через фекалії, так і орально.
Особливо часта причина самозараження – ви почухали місце, яке дуже свербіло і потім, не вимивши в руки, доторкнулися до рота. Все, яйце вже потрапило до вас в організм. Навіть якщо ви не встигли доторкнутися до рота, але встигли схопитися за побутовий предмет або за овочі, фрукти, то вони теж вважаються зараженими.
Чому з’являються гострики в організмі
- Погана особиста гігієна.
- Людина часто тримає руки біля рота або гризе нігті.
- Людини куштує не вимиті фрукти та овочі.
- Контакт з іншою людиною, яка була заражена паразитами.
Симптоми появи захворювання
Головним симптомом є сверблячка між сідницями. Вона з’являється коли самки вибираються на поверхню для того, щоб відкласти яйця. Потім вони помирають, а відкладені яйця вилуплюються протягом 5 годин. Відкладені яйця можуть зберігатися аж до 3-х тижнів з моменту появи на світ, тому їх легко занести у свій організм через підручні засоби й речі (їх просто не побачиш, хіба тільки під мікроскопом).
Також про наявність гостриків повідомляють:
- хворобливі відчуття в животі;
- частий метеоризм;
- нудота;
- поганий апетит.
Іноді захворювання може супроводжуватися поганим настроєм, безсонням і дратівливістю. Жінки можуть зіткнутися із запаленням статевих губ, бо гострики можуть заповзти туди й викликати відповідні симптоми. Іноді личинки можуть потрапляти в нижнє відділення дихальних шляхів, тим самим викликаючи кашель. У кожної людини може бути своя симптоматика і ступінь протікання. Деякі люди можуть навіть вилікуватися й одужати самостійно, якщо знову не заразять себе ж. Дотримуйтеся особистої гігієни, обов’язково мийте руки з милом і вас не потурбує дане захворювання. Краще, звичайно, проходити діагностику в лабораторії для того, щоб відстежувати чи немає у вас захворювання.