Як відомо, на багатьох вітчизняних підприємствах, де необхідно переміщати важкі вантажі на невеликі відстані, для цього використовуються вантажопідіймальні крани різних типів. При цьому для захвату вантажів, залежно від їх особливостей і властивостей, можуть застосовуватися різні вантажозахоплювальні пристосування: гаки різної конфігурації, грейфери, електромагніти, захвати, стропи, траверси тощо.
Варто відзначити, що кранові траверси є одними з найбільш затребуваних такого роду пристосувань. Вони є проміжною ланкою між гаком і вантажем. Траверси доцільно застосовувати під час роботи з такими вантажами:
- нестандартної форми;
- зі зміщеним центром ваги;
- довгомірними;
- великогабаритними;
- крихкими;
- які легко гнуться чи деформуються.
Правильно підібрана вантажопідіймальна траверса дозволяє піднімати, опускати та переміщати такі вантажі легко, швидко та безпечно. Звичайно ж, кожна траверса повинна підбиратися в індивідуальному порядку залежно від властивостей та особливостей вантажу, що переміщується, а також умов експлуатації та технічних характеристик крана.
Прийнято умовно ділити кранові траверси на три групи:
- лінійні;
- просторові;
- спеціальні.
Лінійна траверса може мати одну точку кріплення (по центру) або дві точки кріплення (краями). Варто зазначити, що типова лінійна траверса з кріпленням по краях передбачає використання додаткового стропа, який навішується на гак крана. В результаті забезпечується підвищення зручності виконання підйомно-транспортних робіт із тими вантажами, центр ваги яких визначити важко.
Просторова траверса може бути Н-подібною або мати рамну конструкцію (з підвісом у 4-х точках). Траверси цього типу в основному призначені для роботи з великогабаритними вантажами або такою продукцією, для якої тиск строп повинен бути виключений. Як показує практика, просторові траверси найчастіше використовуються для підйому та переміщення об’ємних вантажів, що вимагають кріплення за 4 точки, в умовах обмеженого габариту по висоті.
Спеціальна траверса може мати конструкцію різної форми, будь-яку необхідну кількість точок кріплення та строп. Купити готову траверсу спеціальну неможливо – їх проектують і виготовляють на спеціалізованих підприємствах, що мають відповідні ліцензії та дозволи, виключно в індивідуальному порядку, з урахуванням усіх наявних особливостей переміщуваного вантажу, специфіки технологічного процесу на робочій ділянці та основних характеристик вантажопідіймального крана.
Де замовити кранові траверси?
Для того, щоб бути впевненим в якості та надійності цього пристосування і не переплачувати зайве, замовляти (купити) кранові траверси найкраще у великого та надійного вітчизняного виробника, наприклад, на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання. Вартість траверс для крана можна уточнити на заводському сайті — www.kzpto.com.ua