Як використовувати ігри для розвитку мовлення, мислення та творчості у дітей

Гра для розвитку дитини відіграє більше значення, ніж може здаватися на перший погляд. За допомогою ігор діти навчаються, пізнають світ, отримують навички комунікації з іншими. Дитячі іграшки купити можна в інтернет-магазині «Мама Купи» з доставкою по території України.

Запуск мовлення за допомогою іграшок у малюків

Запуску мовлення у дітей від півтора-двох років чекають чи не всі батьки. Коли діти починають промовляти перші слова, можна вважати правильним хід їхнього розвитку. Проте часто малюкам потрібна допомога, певний стимул, який пришвидшує мовлення. Психологи кажуть, що мова захована на кінчиках пальців дитини. Тож варто купувати іграшки, спрямовані на розвиток дрібної моторики. Хорошим вибором вважається:

 • дрібні фігурки тваринок, за допомогою яких діти вивчають форми та властивості предметів, розміри, кольори, розвиваючи мову та уяву;
 • текстильні та паперові книжки з великими картинками, яскравими малюнками, де діти вивчають кольори та назви істот;
 • великі пазли: складаючи їх, діти розвивають логічне мислення, починають промовляти слова та краще будують речення;
 • інтерактивні іграшки, які повторюють слова, імітують звуки, співають пісеньки; діти з радістю повторюють почуте;
 • музичні іграшки, які відтворюють різні мелодії, допомагають малюкам розрізняти звуки, сприймати ритм та розвивати фонематичну свідомість.

Ці розваги стануть чудовим презентом для малюків від одного року. Більше про те, як правильно підібрати іграшку для дитини на подарунок, читайте у статті. Звичайно, потрібно попередньо запитати у батьків малюка про його уподобання та інтереси.

Як розвивати творче мислення у дітей

Кожного дня малюк відкриває для себе цілий світ. Важливу роль у цьому відіграють іграшки. Вони стають відмінним інструментом для стимулювання та розвитку творчих здібностей. Навіть якщо здається, що дитяча кімната заповнена розвагами, все ж варто подарувати малюкові:

 • Конструктори та будівельні набори. LEGO, магнітні та дерев’яні блоки дозволяють дітям експериментувати з формами, кольорами та структурами, сприяючи розвитку логічного та просторового мислення.
 • Тісто для ліплення та пластилін. М’які матеріали, допомагають розвивати малюкам уяву та творчість. Та й створювати різноманітні фігури просто весело.
 • Олівці та фарби. Малювання відмінно знімає стрес, заспокоює, допомагає проявити фантазію.
 • Головоломки та логічні ігри. Лабіринти, сортери допомагають розвивати логічне, просторове мислення та уяву.

Звичайно, самих лише іграшок недостатньо, щоб виховати творчу дитину. Чудовим способом допомогти малюкові стане рішення розважатися разом з ним: грати в шахи, розв’язувати головоломки. Потрібно дозволяти дітям виражати власні ідеї, експериментувати з різними матеріалами та концепціями гри. Важливо підтримувати та хвалити дітей за їхні творчі зусилля. Таким чином вдасться стимулювати подальший розвиток їхньої творчої уяви.

Іграшки Монтессорі: всебічний розвиток малюка

Система виховання дітей за теорією італійської педагогині Марії Монтессорі набула популярності у всьому світі. Вона містить у собі багато різних видів іграшок та матеріалів, які спрямовані на стимулювання розвитку дитини. Батьки можуть самостійно придбати вироби, щоб допомагати малюкам всебічно себе проявляти.

 • Циліндричні блоки. Їх виготовляють різних розмірів та кольорів. Діти навчаються розрізняти їх за величиною та іншими ознаками.
 • Пірамідки і кубики. Геометричні форми допомагають дітям вивчати об’єкти за їх формою та розміром.
 • Пазли з різнокольоровими малюнками. Частинки одного цілого допомагають покращувати уяву, концентрацію та дрібну моторику дитини.
 • Матеріали для розвитку сенсорної перцепції. Такі вироби включають різні текстури, колір, форму та розмір, що допомагає покращувати сенсорні навички.
 • Математичні та літерні матеріали. Цифри, геометричні фігури сприяють покращенню логічного мислення. Малюки здатні запам’ятовувати букви навіть швидше, ніж старші діти.

Це лише декілька прикладів іграшок та матеріалів методу Монтессорі, які можна застосовувати вдома. Вони спеціально розроблені, щоб діти могли вчитися через самостійну діяльність та дослідження, спираючись на власні природні інтереси. Важлива умова для всіх дитячих розваг — вони повинні бути якісними та безпечними для користувачів.

Добавить комментарий