Власник землі, приватного будинку, котеджу чи підприємства при прийнятті рішення про необхідність буріння скважин «під ключ» повинен для початку задати собі питання: скільки потрібно виділити коштів на виконання цієї роботи – облаштування автономного вододжерела з приямком, насосним обладнанням, гідробаком, супутнім обладнанням. Для цього потрібно врахувати всі складові процесу.
З чого складається вартість буріння скважини
Щоб пробурити свердловину, потрібно виконати підготовчі роботи та закупити необхідне обладнання. На вартість реалізації цього проекту впливають наступні чинники:
- Гідрогеологічні особливості ділянки, на якій він буде втілюватися в життя. Потрібно буде визначити глибину залягання водоносних горизонтів, потужність і їх характер. Пробурювати свердловину можна на різні глибини – від 8 до 250 м. Кожен водоносний шар має певну твердість. Чим вона вища, тим швидше буде зношуватись інструмент, яким виконується подрібнення породи. Крім того, знижується швидкість буріння.
- Конструкційні особливості індивідуального вододжерела. Під час вибору варіанту його конструкції потрібно прийняти до уваги об’єм води, потрібний замовнику, діаметр буріння, параметри обсадних труб, варіант виконання фільтра, кількість обсипки, наявність кондукторів – багато факторів, які дозволяють підібрати найбільш доцільний спосіб буріння.
- Складність виконання робіт. Інколи потрібно працювати в місцях, у яких бурова техніка має обмеження в русі. Це можуть бути заболочені території або ділянки з високим ризиком підтоплення. Це також відображається на остаточній ціні.
- Вартість насосного обладнання, його монтажу. Насос для свердловини підбирається в залежності від глибини його опуска. Це обладнання вибирають в першу чергу орієнтуючись на компанію-виробника і потужність. Найбільш популярною в Україні є італійська торгова марка Pedrollo, насоси якої встановлюють власники котеджів і підприємств. Також є затребуваними бюджетні моделі китайського виробника Sprut, які купляють переважно власники дач. Також знадобиться гідроакумулятор, який дозволяє заощаджувати ресурс насоса, і захищає стінки свердловини від гідроудару. Потрібно підібрати трубу, по якій вода буде підніматися насосом. Вона може бути пластиковою або металевою. Крім того, знадобиться металевий трос, яким опускатимуть насос і електрокабель для його підключення, фітинги і автоматика.
- Вартість облаштування приямка. Ця конструкція має вигляд залізобетонних кілець, що мають діаметр 1,0; 1,5; 2,0 м. Також для цієї споруди можна використовувати цеглу чи шлакоблоки.
Вартість робіт – одна із затратних складових буріння свердловини. На сайті poslugy.ua можна отримати більше інформації про виконавців таких робіт, їх ціни і інші умови надання таких послуг.
Звертайтеся до професіоналів, які не будуть включати в кошторис приховані нарахування, завищувати ціни чи вдаватись до інших хитрощів, щоб отримати замовлення і виконати його за найвищими розцінками. На сайті Послуги.UA ви знайдете порядних і надійних спеціалістів, які зможуть надати якісні послуги, гарантуватимуть довговічність роботи свердловини, наявність в ній чистої питної води.